Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep burcu genel özellikleri bakımından fazlasıyla ciddi ve tutucudur. Genellikle gerginliği ve şüpheci yaklaşımları ile dikkat çekerler. İnsanları her zaman inceler ve analiz eder. Ne hissediyor, ne düşünüyorsa açık açık belli eder. Sakin yapısıyla dikkat çeken Akrep burcu insanları, kızdırıldıkları zaman son derece yıkıcı olabilir. Sinirlenmedikleri sürece neşeli, keyifli, eğlenceli ve samimi davranışlar sergiler. Akrep burcu insanlarının en belirgin özelliği ise dürüst ve sadık olmasıdır. Kimseyi yarı yolda bırakmaz, kimseye yalan söylemez. Dışarıdan bakıldığında mantığı ile hareket ediyor gibi görülebilir ancak duygusal yönleri bir adım daha öndedir.

Akrep burcu insanları kırıldığında veya hayal kırıklığına uğradığında onları tekrar eski haline getirmek çok zordur. Kinci değildir ancak kendisini kıran, duygusal olarak yara bırakan insanlardan her zaman intikam almak ister. Soğukkanlı ve gereğinden fazla sakin yapısıyla dikkat çeker. Çoğu insan Akrep burcunun bu yönünü gördüğünde korkutucu bulabilir ancak Akrep için bu durum hiçte öyle değildir. Akrep burcu insanları için en zorlu durum güvenmektir. Kimseye kolay kolay güvenemez. Karşısındaki insanı çözmesi ve analiz etmesi, samimiyetine inanması gerekir. Tüm bunlar kısa süre içerisinde gerçekleşmez ancak bir kez güvendiğinde, güvendiği kişi için her şeyi yapmaya hazırdır.

Akrep burcu, burçlar kuşağının en sert, en yıkıcı, en şiddetli burcu olarak görülebilir ancak aslında bu yakıştırmayı hak etmediklerini söylemek gerekir. Onların damarına basılmadığı sürece hiçbir sorun yoktur. Kimsenin aklına bile gelmeyecek sinsi planlar, Akrep burcu insanları için gayet normaldir. Bu nedenle ona ayak uydurmak, onunla yarışmak mümkün değildir. Akrep burcu insanları hemen her konuda fazlasıyla tutkuludur. Tutkusunu kontrol etmeyi başardığı takdirde, içlerindeki enerjiyi de üst seviyeye çıkartabilir. Yeniliğe, değişikliğe ve aşırılığa fazlasıyla yatkındır.

Akrep burcu insanları için her şey deneme, yanılma yöntemi ile keşfedilir. Bir şeyi yapmadan iyi ya da kötü olduğuna karar vermez. Zaten korkusuz olmaları, hiçbir şeyden kaçmamalarının asıl sebebidir. Gözü kapalı her türlü durumun içerisine girebilir. Amaçları belli olsa bile sınırları belli değildir. Amaçlarına ulaşana kadar pes etmezler. Onlar bir karar aldığında mutlaka gerçekleştirir. Bir karar aldım deyip, daha sonra vazgeçiyorsa, muhtemelen gerçekten o kararı almamıştır. Akrep burcu insanları nettir. Asla gizli planlar ve düşünceler içerisine girmez. Onlardan bir şey gizlemekte pek mümkün değildir. Onun hayatına müdahale etmek, kararlarını sorgulamak pek doğru değildir.

Akrep insanları kibirli ve egoist yapısı ile ön plana çıkabilir. Kimi zaman da bu durum tersine dönebilir ve bu nedenle onu çözümlemek pek kolay değildir. Duygularını kontrol altına alamadığı takdirde tehlikeli olabilir. Onların ne düşündüğünü hal ve hareketlerinden anlamak pek mümkün değildir ancak gözleri onu ele verebilir. Gözlerinden ne düşündüğünü, ne hissettiğini, mutlu ya da mutsuz olduğunu anlamak mümkündür. Derin ve anlamlı bakışları vardır. Akrep burcu insanlarının iyi farklı yüzü bulunabilir ancak kendisi ikiyüzlü insanlardan inanılmaz derece nefret edebilir. Bu tarz insanları aşağılamaktan keyif alabilir.

Akrep burcu insanlarının en dikkat çekici yönü ise patavatsızlığa varabilecek kadar açık konuşması ve şüpheciliğidir. Hemen herkeste gizlilik olduğunu, asıl duygularının gösterdiği olmadığına inanır. Ona bir şeyi inandırmak çok zordur. Akrep burcu insanları bir şeyi elde etmek istediğinde gerçekten farklı yöntemler deneyebilir. Acımasız planlar yapabilir. Bu tarz yaklaşımlarından dolayı onların vahşice yönlerinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Onun bu yönünü gören kişiler ondan uzaklaşmak isteyebilir. Tıpkı ölüm ve yaşam gibi gizli yönleri vardır.

Akrep burcu insanları her zaman kararlı olduğu için bu özelliklerinin faydasını iş hayatlarında fazlasıyla görebilir. Başlattığı bir işi asla yarıda bırakmaz. Gerçekleri görür ve kendisini her türlü duruma karşı hazırlıklı tutar. Gösterişten ve yapmacık davranışlardan asla hoşlanmazlar. Hayatlarında her zaman bir ciddilik vardır. Genel olarak özenli davranır. Pek çok durumda sabırlı olmayı başardığı gibi sabırsız davranışları da vardır. Akrep burcu insanları ne kadar duygusal olsa bile insanların duygusu ile oynamaktan keyif alabilir. Bu nedenle onun flörtten aşırı derece hoşlandığını söylemek mümkündür.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Akrep Burcu Özellikleri