Akrep Burcu Duyguları

Akrep Burcu Duyguları

Görünüşleriyle duyguları çok farklıdır. Güler yüzlü, neşeli, sevimli, cana yakın ve çekicidirler. Hemen hemen herkesle konuşabilirler, dostluk kurabilirler. Ama halleri, tavırları, sözleri güçlü duygularını gizler. Duygulan iki durumda ortaya çıkabilir: Garez olduklarında öfke ve kinlerini ortaya koyabilirler veya beğendiklerinde, sevildiklerinde bazı duygulan anlaşılabilir.

Daha çok kendi içlerine kapanıp yaşamak eğilimindedirler. Herkesi eleştirirler, fakat özeleştiriden kaçınırlar. Egoizme esir olmamaları; aile ve arkadaş çevrelerinde sevilmelerini önleyecek kadar kendileriyle ilgilenmemeleri gerekir.

Mutlu olabilmeleri için sevmeleri şarttır. Sevdiklerine bağlanırlar. Ancak, sevdikleri kimseden de sadakat ve sevgi beklerler; pek çok şeyi de paylaşmak isterler. Onlar için sevgi kadar seks de önemlidir. Sevgi ve seks bağı, kendilerinden çok farklı biriyle de ömür boyu yaşamalarını sağlayabilir.

Duygularını söylemeyi pek istemezler. Çok sevdiklerinde bile bunu itiraftan kaçınırlar. Ama davranışları, aşklarını belli eder.

Sevdiklerinden kuşkulanırlar ve çok kıskanırlar. Kıskançlık yüzünden de sevdiklerini boş yere suçlayabilirler. Sevildiklerini bilmelerine rağmen yine de kendilerini tutamayıp sevdiklerini kendilerine sadık olmamakla suçlarlar. Hayallerinde türlü olaylar yaratırlar ve bunların gerçek olduğunu düşünerek acı çekerler. Sevdiklerini suçlarlar, üzerler, sonra da sakinleşirler ve o anda derin bir pişmanlığa kapılıp özür dilerler. Bir daha böyle bir şey olmayacağını söylerler.

Aslında sözlerini tutarlar. Fakat iş sevgiye geldiği zaman durum değişir. Sevdiklerini bir daha üzmeyeceklerine yemin etmelerine rağmen kısa süre sonra yine kıskanır ve suçlamalara başlarlar. Buna da çoğu kimseler dayanamaz.

Aile hayatında bir hayli otoriterdirler. İsteklerinin yerine getirilmesinde ısrar edebilirler. Aileyi daima korumak gerektiğine inanırlar. Onlara göre, aile fertleri kendi başlarına karar veremez, istedikleri şekilde hareket edemez.

Çocuklarını çok severler. Onların iyiliği için çeşitli kararlar alır, planlar yaparlar, onlar için fedakârlıkta bulunurlar. Buna karşılık çocukları, onların sözünü itirazsız kabul etmek zorundadırlar. Küçük bir itiraz, büyük tepki göstermelerine yol açar. Karşılarında bir düşman varmışçasına, sevdikleri öz çocuklarıyla bile uğraşmaya kalkabilirler. Onların çocukları başarılı olabilmek için çok gayret göstermek zorundadırlar.

Duygularının çok şiddetli olması her şeyi kalplerinden yapmalarına yol açar. İş hayatına, aşklarına büyük bir tutkuyla bağlıdırlar. Çok anlayışlıdırlar. Başkalarına yardım etmeyi severler. Ancak, aşırı derece alıngandırlar ve çabuk kırılırlar.

Görünüşte sakin ve kontrollü olmalarına rağmen içlerinde duygu fırtınaları eser. Sevgileri ve nefretleri de şiddetlidir. Aşırı derecede kıskanç, hükmedici ve şüphecidirler. Onlara ihanet edilirse hiç bir zaman unutmazlar ve tepkileri de acımasız olur.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Akrep Burcu Duyguları